KURUMSAL

Firma: Esener Tarım Makinaları Ticaret San. Ltd. Şti

Firmamız Hakkında:

Firmamız 1982 yılında kurularak faaliyetlerine şahıs şirketi olarak başlamış ve 1996 yılında şirketleşerek üretimlerine devam etmektedir.  İleri teknoloji toprak işleme ve yedek parça üreten firmamız, tüm üretim faaliyetlerini, yedek parçalarını kendi bünyesinde gerçekleştirmekte ve sektöründe profesyonel firmalardan malzeme tedariki sağlayarak kaliteyi en üst seviyede tutmaktadır.

Kuruluşundan bu yana:

  • Ar-ge ve inovasyonda öncü olmaya;
  • Tarımsal üretimi destekleyerek müşteri odaklı çözümler sunmaya;
  • Üretimde teknolojiyi takip ederek üretim maliyetlerini azaltmaya kendisini adamıştır.

Misyonumuz:

Tarım sektörlerinde profesyonellerin tercihi olabilecek makineleri üreten, zamandan, yakıttan ve işten tasarrufu hedefleyip bunu müşterisiyle buluşturan bir firmayız.

Nitelikli çalışanlarımız, her yıl pazara yeni ürünler sunma motivasyonuyla çalışır. Ürünü geliştirip Ar-ge çalışmaları sonucunda nihai ürünü değerli müşterilerimiz ile buluşturur.

Önceliğimiz müşteri memnuniyeti olup bu yolda topladığımız veri analizlerinden yola çıkarak sonuç odaklı ekip çalışmalarımızla ürünlerimizi geliştiririz.

Vizyon ve Hedeflerimiz:

 Sektörümüzde kalitesi ve ürün çeşitliliğiyle sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın önde gelen bir kuruluşu olmaya karalıdır.

 Ekilebilir tarım alanlarının giderek azaldığı dünyamızda gıda üretiminin her geçen yıl daha da kalabalıklaşan dünya nüfusuna paralel olarak arttırılmasına yönelik; tarımda makineleşme ve otomasyonun liderliğini üstlenerek insan ırkının temel beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilmeyi ve aynı zamanda ekibimiz ile potansiyel ihtiyaçları fark edip yarınların makinelerini tasarlayarak müşterilerimize en iyi seçenekleri sunmayı hedefliyoruz.

Esener Tarım Makinaları, toprak işleme üretiminde uzmanlaşmış bir kuruluştur.

Ürün yelpazesi; Mafsallı Otomatik Pulluk,Tam Otomatik Pulluk, Klasik Pulluk,Profil Pulluk Otomatik Yaylı Çizel, Kazayağı Kültivatör, Toprak Frezeleri(Rotavatör),  Sap Parçalama, ve diğer Toprak  işleme ekipmanlarını kapsar.

1982 yılında faaliyete geçen Firmamız bünyesinde 50 den fazla satış, servis ve yedek parça noktası ile Türkiye çapında yaygınlığını ve ulaşılabilirliğini her geçen gün arttırmıştır. Bugünkü noktaya, Türk çiftçinin Esener Makinanın ürünlerine olan güveni ve şirketin  çiftçisine olan inancı sayesinde gerçekleşmiştir.

Esener sürekli olarak yapılan yatırımların sayesinde teknolojisini gün geçtikçe artırarak yoluna devam etmektedir..

Asıl amacımız nedir? Tüm dünyada tarımsal üretim verimliliğini iyileştirmeye ve arttırmaya yardımcı olmaktır.